صادرات به سوریه

صادرات به سوریه

صادرات به سوریه و فعالیت های صادراتی و تجاری با سوریه

صادرات به سوریه – کشور سوریه یک بازار بکر صادراتی برای محصولات ایرانی است با توجه به وضعیت کشور سوریه به دلیل تحریم های صورت گرفته و همچنین مصوبه هیئت دولت سوریه مبنی بر ممنوعیت واردات کالا از ترکیه و از سویی دیگر رقابتی تر  شدن قیمت کالاهای تولید شده در ایران ، کالاهای ایرانی توان رقابتی بالایی با محصولات مشابه خارجی خود دارند .

برای صادرات به سوریه با بررسی های انجام شده توسط تیم تحقیقاتی و بازاریابی شرکت نورالفرات تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی میتواند در حوزه های انرژی ، صنایع ساختمانی ، تجهیزات پزشکی ، صنایع و تجهیزات زیر ساختی و صنایع دامی و غذایی با اولویت بیشتری را به خود اختصاص داده است و لازم به ذکر است با توجه به حجم بازسازی با سرعت بالای کشور سوریه و بکر بودن صادرات به دمشق و بازار این کشور و با توجه به شرایط کنونی بازار اقتصادی کشور ایران بهترین راه برای درآمد ارزی و توان مقابله با نرخ دلار جهانی، صادرات و ورود به بازرهای جهانی است و گزینه مناسب برای تولید کنندگان و صادر کنندگان ایرانی همان گونه که در مورد وضعیت جغرافیای و بازار سوریه گفته شد ، صادرات و تجارت با سوریه می باشد.

 

صادرات در کنار انتقال فناوری یکی از مهم ترین ارکان تجارت بین المللی است که از اهرم های مهم سیاست بین الملل نیز به شمار می اید. تقویت صادرات می تواند توسعه اقتصادی صنایع را تسهیل کند و این امر با شناسایی بازارهای جدید و معرفی مشتریان امکان پیذیر خواهد بود. ما در کنار شما هستیم تا مسائلی از جمله شناسایی بازار و صادرات و حمل و نقل به سوریه را برای شما انجام دهیم.

خدمات ما در حوزه صادرات به سوریه و کشورهای همسایه

تحلیل و پژوهش در بازار
معرفی و ارتباط با مشتریان
ثبت سفارش و انجام امور صادرات کالا

صادرات به سوریه

صادرات به سوریه

کشور سوریه به پایتختی دمشق پس از سالها جنگ داخلی هم اینک ظرفیتهای بسیار زیاد و فراوانی برای بازسازی دارا می باشد. جمعیت 22 میلیونی کشور سوریه بازار مصرف بسیار بسیار بزرگی را در اختیار صادرکنندگان به این کشور قرار می دهد تا بتوانند با صادرات به سوریه تجارت خود را گسترش دهند. نفوذ سیاسی کشور ایران به پایتختی تهران در کشور سوریه بسیار زیاد بوده و میتوان گفت که در منطقه بسیار زیاد و بی‌نظیر می باشد، از این رو فرصت بسیار مناسب و خوبی برای صادرکنندگان کالا و خدمات ایرانی به وجود می آورد.

رقبای اصلی کشور ایران در منطقه  خاورمیانه مانند ترکیه، از ورود به اقتصاد سوریه منع شده اند، بنابراین نمی‌توانند در اقتصاد سوریه نقشی ایفا کنند. کشور مصر که از اصلی ترین رقیبهای تهران در بازار سوریه است نیز توان صنعتی قابل توجهی ندارد و کیفیت کالاهای تولیدی آنها پایین است.

میتوان متذکر شد که رقیب اصلی اقتصادی تجاری ایران در بازار تجارت با سوریه ؛ کشور روسیه می باشد، اما کالاهای تولید شده در روسیه در مقابل با کالاهای تولیدی ایران بسیار گرانتر بوده و روسیه توان رقابت با کالاهای ساخت ایران را برای صادر کردن به دمشق ندارند. همچنین موقعیت جغرافیایی کشور سوریه و دسترسی تجار سوری به تجار اروپایی و کشورهای قاره آفریقا باعث باز شدن دریچه های جدیدی پیش روی فعالان اقتصادی در ایران می شود.

صادرات به سوریه

صادرات به سوریه

نورالفرات ارائه کننده کلیه خدمات ثبت شرکت در سوریه و کشورهای دیگر، اعطای نمایندگی در سوریه ، حمل و نقل به سوریه همچنین انجام خدمات سرمایه گذاری در سوریه و کشورهای دیگر و همسایه می باشد.

صادرات به سوریه از زبان رسانه های دیگر

برای صادرات به سوریه که بعداز اتمام نزاع هفت ساله کشور سوریه اینک حدود 1 سال میباشد کهاین سرزمین زمانه نوسازی خویش را شروع دوباره نموده است و طی 1سال پیشین همواره خواستار صادرات کالا های بازرگانی ، صنعتی و تجاری خویش در تمامی مورد ها اما نسبتاً می توان اذعان کرد به جز مواد غذایی از جمهوری اسلامی ایران بوده میباشد که عمده عارضه ها آن به وجود تعرفه های تشویقی واردات کالای اهل ایران از کشور ایران به سوریه می شود اشاره نمود که در بعضی از مورد ها تعرفه ها صفر درصد ( کالاهایی که مایحتاج دولت سوریه میباشد) که مستقیما از روش مزایده خرید مینمایند . و در بعضی از مواقع ( 1% که مشتمل بر کالاهای عمرانی و زیربنایی بوده ) و در الباقی مورد ها تعرفه های همه کالاهای اهل ایران نهایتا تا 4% هست که‌این دستور خویش به تنهایی یکی مهم ترین مواقعی میباشد که برای تجارت با سوریه و صادرات به سوریه و برای تاجران اهل دمشق جهت تجارت با جمهوری اسلامی ایران برای واردات گونه های کالاهای اهل ایران هدف بخش اعظمی تولید نموده است و در همین راستا می شود به بقیه ضوابط و بخشنامه هایی که برای سهولت با تجارت با کشور ایران برای بازرگانان سوریه ای در حیث گرفته شده‌است تحت عنوان مزید به علت اشاره کرد.

صادرات به سوریه

صادرات به سوریه

خبرگزرای ها درباره صادرات به سوریه چه می گویند؟

صادرات به سوریه : در هفت ماهه همین سال صادرات جمهوری اسلامی ایران به سوریه در حدود ۸۰ درصد از حیث ارزشی دارای رویش میباشد. از لحاظ وزنی نیز این صادرات ۶.۵۳ درصد ارتقاء را نشان می دهد.

به نقل از اقتصاد آنلاین به گزارش ایسنا: در 7 ماهه سال قبل ۱۰.۶ هزار تن فرآورده به سوریه صادر گردیده که‌این مقدار در زمان شبیه امسال به ۱۱.۳ هزار تن رسیده.

راوی مهم‌ترین اقلامی که دربرگیرنده صادرات به سوریه گردیده اند را دربرگیرنده مواد شیمیایی، تکمیل کننده‌های دارویی، شیرخشک، شیرآلات بهداشتی، خشکبار، ماشین آلات و دستگاه‌های منحصربه‌فرد آسیاب کردن، اجزای توربین، امکانات طبابت، لوله‌های مسی و روغن مبنا معدنی دانست و اظهار‌کرد: در بخش تولیدها کشاورزی نیز در اقلامی مانند خربزه و حتی سیب زمینی ما به کشور سوریه صادرات داریم.

تولیدات ایرانی و صادرات به سوریه

نائب رئیس سازمان بسط تجارت در رابطه صادرات کالا به دمشق اذعان کرد: مدتی میباشد که بر طبق تصمیمات گرفته گردیده در سوریه به خواسته حمایت این مرز و بوم از ایجاد داخلی، واردات بعضی کالاها مانند تولیدات لبنی و شیرینی و شکلات ممنوع شده‌است که اما این ممنوعیت برای تمام کشورها حیث می گردد.

ایشان خاطر نشان کرد: به جز ۸۸ مداد کالای صادراتی سایر کالاهایی که به کشور سوریه صادر گردیده اند دارنده تعرفه 4درصد میباشند و بر طبق توافقات دو مرز و بوم قرار بر آن میباشد که کشور‌ایران و سوریه هیچ سیرتکامل ممنوعیتی برای صادرات یکدیگر تولید نکنند ولی در رابطه با کالاهایی که فعلا دعوا ممنوعیت وارد نمودن آن‌ها در سوریه مطرح میباشد نیز قرار میباشد در قالب مسافرت نائب رئیس اولیه رئیس جمهوری پیگیری‌هایی در این مورد صورت پذیرد.

واردات و صادرات به سوریه

او گفت: در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۲.۵ میلیارد دلار حجم واردات کالای سوریه از کشور ایران بوده.

او پیرو سخنانش با اشاره به نمایشگاه‌های مختلفی که جمهوری اسلامی ایران در آن ها حضور فعال داراست گفت: در حال حاضر یک کدام از خطاها جانور عدم امنیت در سوریه میباشد که سبب ساز میشود پتانسیل‌های ما در حوزه صادرات سرویس ها فنی و مهندسی کمتر گزینه به کار گیری قرار گیرد.

او ادامه داد: اینک ما می توانیم سهمی به مراتب اضافه در حوزه صادرات سرویس ها فنی و مهندسی داشته باشیم. اما در قبل نیز کمپانی‌ها کار‌های قابل توجهی در این مورد داشته‌اند و حتی بعضا از همیاران بخش محرمانه ما در‌این سرزمین شهید گردیده‌اند.

او همینطور خاطرنشان کرد: اینک ما در‌پی این هستیم که در مرمت سوریه نقش داشته باشیم و برهمین اصل طرح ریزی هایی انجام شده تا کاسه دو سال آینده طرح ارتقا یک میلیارد دلاری صادرات بدین سرزمین را عملیاتی کنیم.

او یادآور شد: اما درین بازه واردات ما از سوریه نیز ۱۵ درصد پرورش داشته که بخش قابل توجهی از این واردات را روغن زیتون تشکیل میدهد.

او خاطر نشان نمود: در حال حاضر مبتنی بر موقعیت مو جود در سوریه این مرز و بوم واردات اثاثیه خانگی به صورت بدون نقص گردیده، شیرینی و شکلات و لبنیات را ممنوع کرده و گفته می شود آنچه درین حیطهها در بازار سوریه موجود است به نحوه قاچاق وارد این سرزمین می شود.

حضور دائمی و صادرات به سوریه

نائب رئیس سازمان گسترش تجارت در عین حالا اعلام کرد: می بایست ما به سمت حضور دائمی در سوریه برویم و در مرمت صنعت های این مرزوبوم نقش داشته باشیم. به دلیل آنکه در چهره مد لحاظ قرار دادن صادرات صرف دراین مورد رقبای زیادی برای ما موجود هست ولی در چهره حضور و مرمت صنعت های و کارخانجات سوریه حضوری یک سری ساله در‌این میهن را شاهد خوا هیم بود.