سرمایه گذاری در سوریه

سرمایه گذاری در سوریه

سرمایه گذاری در سوریه - فرصت های سرمایه گذاری در سوریه و دمشق

سرمایه گذاری در سوریه – با توجه به آغاز رسمی دوران بازسازی در این کشور، کارشناسان بین المللی انتظار دارند که علاوه بر بازیگران قدرتمند در عرصه سوریه، حتی کشورهای حامی جنگ در سوریه نیز به جمع سرمایه گذاران بازسازی در سوریه خواهند پیوست. این موضوع را می توان از سرمایه گذاری پرسود قطری ها در سوریه و آغاز رایزنی ها برای گشایش کنسولگری امارات متحده در دمشق نیز نتیجه گرفت.

نقش ایران در سرمایه گذاری پرسود در سوریه

در این دوران و با افزایش نقش بازیگران خارجی در سوریه، انتظار می رود که ایران نیز نقش خود را در زمین اقتصادی سوریه بازی کند. بنابراین سوریه تمهیدات ویژه ای برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی اندیشیده و موجب شده که روند سرمایه گذاری در سوریه و تجرات برای ایرانیان سرعت بیشتری داشته باشد.

ما در شرکت نورالفرات توانسته ایم طی 3 سال گذشته با استفاده از بدنه بومی کارشناسان در سوریه، اقدامات عملیاتی ویژه ای را در تشکیل حلقه های ارتباطی با تجار و فعالان اقتصادی دو کشور برقرار کنیم و اعلام می کنیم که سرمایه گذاران و تجار ایرانی علاقه مند می توانند با استفاده از ظرفیت ما در تهران و دمشق، فعالیت مطمئن خود را در سوریه آغاز کنند.

سرمایه گذاری در سوریه

سرمایه گذاری در سوریه

سرمایه گذاری در سوریه از روش های زیر امکان پذیر می باشد:

انتقال خطوط تولید:

اگر شما صاحب صنعتی هستید که در حال حاضر با رکود تولیدی رو به رو است و همه یا بخشی از توان تولید خود را  از چرخه خارج کرده اید می توانید با بازار تولید محور صوریه بخشی از توان اقتصادی خود را احیا کنید. سوریه یک کشور تولید محور بوده و تسهیلات ویژه ای برای تولیدکنندگان قائل شده است.

تولیدکنندگان خارجی سهم ویژه ای از این تسهیلات خواهند داشت و ما به شما را برای استفاده از این مسیر یازی خواهیم کرد. همچنین تجاری که توانایی و تجربه موفقی در تولید محصولات در ایران دارند و با ثبات تقاضا مواجه هستند، می توانند این تجربه خود را در قالب سرمایه گذاری تولیدی به این بازار بکر منتقل کنند.

فعالان اقتصادی از طریق احیای خطوط تولید غیرفعال در سوریه نیز می توانند وارد این بازار شوند. بخشی از خطوط تولید سوریه غیرفعال یا نیمه فعال هستند و نیاز بازار به مصرف، باعث شده تا فرصت خوبی برای احیای این صنایع فراهم شود.

انتقال فناوری:

با توجه به بحران پیش آمده، کشور سوریه از فضای تکنولوژی روز فاصله گرفته است که شرکت های ایرانی با رویکرد انتقال دانش می توانند به بازار این کشور راه پیدا کنند. شرکت های دانش بنیان که ظرفیت اشتغالزایی بالا با هزینه کمتر را دارند در اولویت قرار خواهند گرفت.

همچینین پیشنهاداتی که باعث صنعتی سازی زمینه هایی مانند کشاورزی و دامپروری می شوند، می تواند فرصت خوبی برای رایزنی با دولت و بخش خصوصی ایجاد کند.

صادرات:

با توجه به اینکه سوریه قبل از جنگ کشور متوفری بوده و توان تامین نیازهای خود را داشته است در حال حاضر تقاضای زیادی در بازار این کشور وجود دارد و با توجه به تنوع بالای این نیازها، صادرکنندگان ایرانی می توانند بازار محصولات خود را در این کشور توسعه دهند.

کالاهای ایرانی در سوریه تقریبا ناشناخته اند و کیفیت بسیاری از محصولات ایرانی در مقایسه با کشورهای عربی و ترکیه ای، بیشتر است. لذا بررسی این بازار به فعالان اقتصادی کمک می کند تا بازار جدیدی را برای محصولات خود پیدا کنند. ما در شرکت نورالفرات با بررسی میدانی و دقیق بازار سوریه، تحلیل های دقیق و تاثیرگذاری در این زمینه ارائه خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در سوریه

سرمایه گذاری در سوریه

اعطای نمایندگی:

بعد از بحران سوریه و نقش آفرینی فعال ایران در این کشور، دولت سوریه اعلام کرده است که اولویت همکاری بین المللی سوریه با سه کشور چین، روسیه و ایران خواهد بود که در حال حاضر روسیه در قالب بخش دولتی وارد سوریه شده و در پروژه های نفت و پتروشیمی سرمایه گذاری کرده است.

چین هم هنوز پشتیبانی از حضور شرکت هایش را در سوریه اجرایی نکرده است و موضوع تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا را هم باید به آن اضافه کرد. این شرایط باعث شده تا شرکت های ایرانی موقعیت بهتری برای حضور در این بازار داشته باشند.

شرکت هایی که توان تجاری لازم را دارا باشند می توانند نمایندگی خود را در سوریه راه اندازی کنند و یا آن را به طرف سوری واگذار کنند. هر کدام از این دو روش مزایای خاص خود را دارد که تجار می توانند با بررسی شرایط، نسبت به آنها اقدام کنند.

سرمایه گذاری در سوریه

سرمایه گذاری در سوریه

شرکت نورالفرات همچینین فرصت های ویژه ای را برای سرمایه گذاری در اختیار دارد که تجار عزیز می توانند با ارتباط با شرکت ما، اطلاعات آنها را در اختیار بگیرند.

علاقه مندان می توانند بر اساس توانمندی ها و تجربیات، پیشنهادات خود را برای سرمایه گذاری در سوریه به شرکت نورالفرات ارائه کنند و ما با بررسی و ارائه اطلاعات در این زمینه به شما کمک می کنیم تا تصمیمات اثرگذار و صحیحی را اتخاذ کنید.

برای ارسال پیشنهادات می توانید از طریق همین وب سایت یا به صورت مستقیم از طریق دفتر تهران با ما وارد مذاکره شوید.